Doskonała rozrywka dla każdego – gokarty Poznań

gokarty Poznań

Gokarty w Poznaniu to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Niezapomniane wrażenia pozostaną z nami na długi i sprawią, że zechcemy ponownie wrócić na tor gokartowy. Czym cechuje się taka jazda? Jakie zalety ma aktywność tego typu? Czym odznaczają się gokarty Poznań?

Gokarty Poznań

Gokarty już od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Jazda po specjalnym torze jest świetną zabawą, dzięki której odkryjemy w sobie pasję do szybkiej jazdy. Karting jest wyścigiem gokartów na specjalnie przygotowanym torze. Słowo gokart oznacza dosłownie jeżdżący wózek, a historia pojazdu sięga czasów II wojny światowej. Pierwszy model został zaprojektowany wraz z silnikiem spalinowym od kosiarki. W naszym kraju szybko przejęto tę formę rozrywki, organizując w 1960 roku pierwsze oficjalne zawody. Odbywały się one w Częstochowie – miasto stało się kolebką polskich gokartów. 

Jazda gokartem w Poznaniu

Jazda gokartem do bardzo dobry pomysł na prezent dla każdego, kto lubi nietypową formę rozrywki i szybką jazdę. W tym miejscu zaznamy adrenalinę i poczujemy, z czym tak naprawdę wiąże się jazda na torze kartingowym. Standardowo przejazd trwa od 5 do 10 minut. Gokarty są przeznaczone do amatorskiej jazdy – nie posiadają zawieszenia, biegów i wspomagania kierownicy. Pojazd bazuje na tylnym napędzie, a hamulce działają jedynie na tylne koła. Specyficzna konstrukcja pojazdu sprawia, że karting znacząco różni się od prowadzenia auta. Z tego względu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. 

gokarty Poznań

Gokarty w Poznaniu oferują bogatą ofertę dostosowaną do potrzeb każdego użytkownika. Na początku instruktor tłumaczy nam, jak korzystać z pojazdu i o czym pamiętać. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do szybkiej jazdy, jaka dostarcza masę wrażeń. Dzięki temu na długo gokarty pozostaną w naszej pamięci, a my zapragniemy wrócić na tor kartingowy. Te specyficzne pojazdu są doskonałą formą rozrywki z rodziną i przyjaciółmi. Szybka jazda jest świetną zabawą, a profesjonalne tory kartingowe dbają o nasze bezpieczeństwo.