Czym są pokrowce samochodowe?

pokrowce na fotele samochodowe

Z pewnością każdy właściciel samochodu przynajmniej raz miał problem z fotelami swojego auta. Problem ten dotyczył rzecz jasna tego, że albo się zużyła na nich tapicerka, albo też doznała ona uszkodzenia. I choć wydaje się, że nie jest to wielka tragedia, to jednak jeśli weźmie się pod uwagę koszt naprawy takich foteli, bardzo szybko można dojść do wniosku, że pokrowce samochodowe (https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele) są tym, czego się szuka i potrzebuje.

Czym są pokrowce samochodowe?

Pokrowcem samochodowym nazywa się specjalny pokrowiec, który zakłada się na fotel lub nawet całą tylną kanapę. W jakim celu się to robi? Po pierwsze dlatego, by zakryć powstałe wcześniej uszkodzenia, których naprawa jest niezwykle kosztowna. Drugim powodem jest zwiększenie atrakcyjności danego auta, ponieważ bardzo często znajdująca się na fotelach tapicerka zwyczajnie się zużywa, blednie jej i nie wygląda już tak atrakcyjnie.
Wszystko to powoduje, że przy stosunkowo niewielkiej kwocie, jaką trzeba zapłacić za pokrowce, można mieć bardzo ładne i względnie nowe obicia foteli.

Jak je dobrać?

To o czym trzeba koniecznie pamiętać, wybierając takiego typu pokrowce, to aby przede wszystkim dobrać odpowiedni ich rozmiar względem posiadanych foteli. Na szczęście wielu producentów szyje takie pokrowce na miarę, do konkretnych samochodów.
Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt duży pokrowiec będzie powodował ślizganie się go po siedzeniu, co w sytuacji prowadzenia samochodu może stanowić nawet poważne zagrożenie wypadkiem.