Czego nauczy Cię jazda na torze?

Tor wyścigowy jest przede wszystkim doskonałym źródłem rozrywki. Często przejażdżki wybierane są jako prezent dla ukochanej osoby. Okazuje się jednak, że prowadzenie szybkiego samochodu może także wiele nauczyć! Czego?

Jak panować nad samochodem

Wielu kierowców jeździ tak, jakby to samochód nad nimi panował, a nie oni nad samochodami. Dlatego tory wyścigowe są doskonałymi miejscami, w których można nauczyć się lepiej zrozumieć pojazd. To w konsekwencji pozwoli na bardziej świadome korzystanie z kierownicy, skrzyni biegów oraz innych elementów samochodu.

Jak stać się pewnym kierowcą

To, czego nie nauczy Cię ulica, nauczy Cię tor. Białystok, Warszawa czy Kraków to miejsca z długimi i pełnymi wyzwań miejscówkami, które wyćwiczą nawyk odpowiednich reakcji w każdym kierowcy. Dzięki temu pozna on schematy zachowań w kryzysowych sytuacjach, które sprawią, że na prawdziwej drodze będzie poruszał się znacznie pewniej.

Jak radzić sobie z emocjami

Jeśli na torze wyścigowym przy prędkości 200 km/h kierowca nauczy się panować nad swoimi emocjami, wówczas poradzi sobie w nawet najcięższej sytuacji na drodze. Często do wypadków na ulicach doprowadza szok i inne uczucia. Te mogą zostać niemalże całkowicie opanowane na torze.